Öğrenci: 25 TL
Tam: 35 TL

PSİKE İSTANBUL SİNEMA AKŞAMLARI - DOGVILLE

“İyilik-Kötülük” temasıyla ele alacağımız üçüncü film, yönetmenliğini Lars Von Trier’in yaptığı Dogville (2003).


 


Yönetmenin "Fırsatlar Ülkesi: Amerika" üçlemesinin ilk filmidir. Lars Von Trier, Dogville’i bir tiyatro oyununu andırır biçimde stüdyoda çekerek ve neredeyse hiç dekor kullanmayarak uzamsal gerçekliği yok sayar. Dogville kasabası, bir sahne üzerinde tebeşirle çizilerek gösterilmiştir. Kıpırtısız bir hayat süren Dogville halkının hayatı birdenbire kasabaya gelen bir kadınla değişir. Mafyadan kaçmakta olan Grace adlı kadının kasabada yaşamak için aldığı onaydan sonra halk, aldıkları riskin de verdiği cesaretle Grace’den sonu gelmeyen isteklerde bulunmaya başlarlar. Film, en iyi Danimarka Film ödülü, en iyi kostüm ödülü, en iyi senaryo ödülü, Avrupa film ödüllerinde en iyi sinematografi ödülü gibi birçok ödüle layık görüldü.


 


Film izlendikten sonra IPA psikanalist adayı ve psikiyatr Cüneyt Bilen ve klinik psikolog Tuğba Kocaefe tarafından değerlendirilecek ve izleyenlerle birlikte tartışılacaktır.


 


 


 


PROGRAM


 


Tarih: 27 Ocak 2017


 


Saat: 20:00


 


Film: Dogville


 


Yönetmen: Lars Von Trier


 


Tartışmacılar: Cüneyt Bilen ve Tuğba Kocaefe


 


Katılım: Etkinlik herkese açık ve ücretlidir.


 


Katılım Ücreti: 35 TL (Öğrenciler için 25 TL).


 


Etkinlik biletleri Moda Sahnesi gişesinde satılmaktadır. Yer sayısı kısıtlı olduğundan yer ayırtma yapılmayacaktır. Biletler telefonla kredi kartı üzerinden ya da gişeden alınabilir.


 


İlgilenen herkesi bekliyoruz.

Sinema biletleri sadece gişemizde satılmaktadır. Gişe Tel: 0 216 330 58 00